MICE Sektörü 5. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ta Bir Araya Geldi!

Türkiye’nin ilk ve tek dünyanın ise en büyük üçüncü MICE fuarı olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın beşincisi, 21-23 Şubat tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi – ICC’de gerçekleşti.

Türkiye MICE sektörünün en önemli buluşması ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, birbirinden zengin içerikli oturumlardan görkemli partilere, B2B görüşmelerden network organizasyonlarına kadar yoğun bir içerikle, 3 gün boyunca tüm sektör paydaşlarını bir araya getirdi.

 

B2B Platformu İle Daha Büyük Bir MICE Sektörü!

Sektörel iş hacmini genişletmek ve firmaların yeni pazarlara ulaşmasını sağlamak amacıyla her yıl büyük bir özveri ile hazırlanan ‘Hosted Buyer Programı’ ile binlerce B2B görüşmeye ev sahipliği yapan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, bu sene de çok sayıda önemli işbirliğine aracı oldu.

40 farklı ülkeden 15.872 profesyonel ziyaretçi, 617 hosted buyer ve 33 ülkeden 169 katılımcının bir araya geldiği fuarda, 3.896 B2B toplantı başarıyla gerçekleşti. B2B randevu sistemi ile gün boyu önemli görüşmeler gerçekleştiren satın alıcılar, Gorrion Hotel’in sponsorluğunda oluşturulan Hosted Buyer Lounge’da dinlenme ve ‘network’ çalışmalarına devam etme imkanı da buldular. Son derece yararlı görüşmeler yapma şansını yakaladıklarını belirten yerli ve yabancı ‘hosted buyer’lar, kısa bir sürede birçok firmaya ulaşabildikleri için fuarda bulunmaktan çok memnun olduklarını ifade ettiler.

 

Birbirinden Değerli Konuşmacılar, Birbirinden Önemli Oturumlar

Alanında uzman konuşmacıları 3 gün boyunca ağırlayan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ta ziyaretçiler, gerçekleşen oturumlara da yoğun ilgi gösterdi.

Bu sene ‘Kreatif Etkinlikler’ konseptini merkezine alan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines; kreatif etkinliklerden etkinlik teknolojilerine, toplantı endüstrisinden UNICEO Kurumsal Eğitim Programı’na, DijiMICE Oturumu’ndan ICCA Oturumu’na, iletişim oturumundan yeşil etkinliklere kadar birçok oturumla sektörel eğitim misyonunu da yerine getirmeye devam etti.

Oturumların son derece keyifli olduğunu belirten dinleyiciler, program sonlarında konuşmacılarla sohbet etmek için salon çıkışlarında beklerken, konuşmacılar da yoğun ilgiden dolayı yüksek memnuniyet içinde olduklarını dile getirdi.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Katkılarıyla Gala Yemeği

Fuarın açılış günü olan 21 Şubat’ta, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen gala yemeğinde, protokolden üst düzey isimlerin yanı sıra oturum konuşmacıları, ‘Hosted Buyer’lar ve basın mensupları da yer aldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen gala yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un mesajıyla başlarken, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’in lezzetli yemeklerinin tadını çıkaran misafirler, bir yandan da tüm gün süren ‘network’ görüşmelerine devam etti.

Fuar kapsamında gerçekleştirilen oturumlarda konuşmacı olarak yer alan ünlü isimlerin de yer aldığı galada, misafirler gün içinde oturumlarına katıldıkları isimlerle sohbet etme fırsatı buldu.

 

Boğaz’ın Eşsiz Manzaraları Eşliğinde Tekne Turu

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın açılış gününün akşamında, yabancı ‘Satın Alıcılar’, Beşiktaş’tan kalkan bir tekne ile İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzaralarının tadını çıkardıkları bir tur ile keyifli anlar yaşadılar.

40 farklı ülkeden gelen yabancı misafirler, gerçekleştirilen boğaz turunda, fuarın ilk günün yorgunluğunu harika manzaralar ve lezzetli ikramlar ile üzerlerinden attılar. Tekne turu sırasında, İstanbul’un sunduğu eşsiz manzaraları hayranlıkla takip eden yabancı ‘Satın Alıcılar’ ve konuşmacılar, şehri çok beğendiklerini ve burada olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

Yılın En İddialı Partisi: AMEzing Party

İstanbul Kongre Merkezi’nin girişine kurulan ‘dome çadırda’ gerçekleştirilen, ulusal ve uluslararası hosted buyerlar, katılımcı firmalar, konuşmacılar ve uluslararası MICE dernek başkanlarının katıldığı partide, video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde davetlilere unutulmaz bir gece yaşatıldı.

Eğlencenin zirve yaptığı gecede, Dreambox’ın hazırladığı 360° video mapping şov ile davetlilere inanılmaz bir atmosfer hissettirilirken, Loco Group’un birbirinden lezzetli kokteylleriyle müzik ve dansın ritmi her geçen saniye yükseldi. Magicbox’ın teknik desteği ile gerçekleştirilen partide, Up Organizasyon’un birbirinden eğlenceli DJ ve dans şovlarıyla davetliler eğlenceye doydu.