HAKKIMIZDA

Türkiye MICE sektörünün gelişmesi, büyümesi, kendi içerisinde birlik ve iletişiminin sağlanması ve anketler düzenleyerek pazar analizlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla 2007 yılında faaliyetlerine başlayan Turizm Medya Grubu, 25 ülkedeki partnerleriyle Türkiye pazarının dünya MICE endüstrisi ile entegrasyonunu sağlayarak sektörün çatı kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Sektörün buluşma ve referans noktası olan Turizm Medya Grubu, yayın ve fuarcılık hizmetleri olarak ikiye ayrılmıştır.11 senedir düzenli olarak yayımlanan M.I.C.E. Dergi basılı yayınının yanı sıra, eventturkiye.com web portalı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. İçerisinde, etkinlik takvimi, sektörel haberler, etkinlikler, araştırmalar, köşe yazıları, dünyadan haberler ve sektörle ilgili her şeyi bulabileceğiniz yayınlar aynı zamanda MICE sektörü profesyonellerini bir araya getiren bir oluşumdur.

Fuarcılık hizmetlerinde ise ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ve ACE of M.I.C.E. Awards ile hizmet vermektedir.

2014 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı; yürüttüğü global iletişim kampanyası ile Türkiye MICE sektörünün bilinirliğinin ve algısının global anlamda arttırılması, profesyonel hosted buyer programıyla yeni müşteri ve pazarların kazanılması, fuar kapsamında gerçekleştirilen network ve ‘AMEzing’ partiler ile sektörün kendi içerisinde birlik beraberliğinin ve motivasyonunun sağlanması, sektöre yönelik düzenlenen zirve, workshop, seminerler ile sektörümüzün kalite çıtasının yükseltilmesi maksadıyla düzenlenmektedir.

2017 yılında beşincisi gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Awards; kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı ve Türkiye MICE sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen, MICE sektörünün Oscar töreni olarak bilinen ilk ve tek organizasyondur.

Turizm Medya Grubu’nun 2018 yılı projesi olarak ortaya çıkacak olan micemap.com web portalı ve uygulaması, global MICE sektörünü bir araya getirecek. Dünyanın dört bir yanındaki MICE profesyonellerinin bakış açısını genişletecek ve değiştirecek olan dijital platformda, MICE sektörüne dair her şey elinizin altında olacak.